Мілан – місто моди, культури і красивих пам’яток. Кожен хто побував в цьому місті безумовно захоче повернутися туди знову. Розташований на півночі Італії, Мілан відрізняється від традиційних італійських міст. Цей промисловий і сучасний центр Італії пропонує різноманітні розваги для туристів, які щороку відвідують столицю Ломбардії. Але Мілан, крім економічної столиці Італії, європейської столиці моди і одного з улюблених туристами італійських міст, ще й одне з найпривабливіших місць для любителів мистецтва. Саме в Мілані ви можете відправитися в один з найзнаменитіших оперних театрів світу – театр Ла Скала.

Сама будівля театру Ла Скала – історична пам’ятка. Театр Ла Скала був побудований у вісімнадцятому столітті і є одним з найбільших театрів не лише в Італії, але і в Європі. Незвичайна оперна сцена відома у всьому світі, на ній виступали найвідоміші актори і музиканти світу. Автором вражаючої театральної будівлі є архітектор Джузеппе Пьєрмаріні. Красива будівля була побудована всього за два роки і була повністю завершена в 1778 році. Характерним елементом будівлі театру є класицистичний фасад і своєрідна внутрішня обробка всіх приміщень.

Історія назви «Teatro alla Scala» пов’язана з принцесою Беатріс Регіною делла Скала. Її чоловіком був принц Бернабо Вісконті, який вирішив побудувати на місці нинішнього театру прекрасну церкву Санта-Марія-алла-Скала. Цей релігійний будинок чотирнадцятого століття став натхненням для нового оперного театру. Першим спектаклем, який відбувся на сцені Ла Скала, була опера Salieri L’Europa riconosciuta. Це сталося рівно 3 серпня 1778 року. Будівля швидко стало важливим центром зустрічей художників і меценатів з різних куточків Європи.

На той момент в Ла Скала могли розміститися понад 3,5 тисячі осіб, що робило театр одним з найбільших в світі. Не дивно, що багато італійських опер були створені для представлення саме на сцені Театру Ла Скала. Найбільш пам’ятними постановками є «Мадам Батерфляй» і «Турандот» Пуччіні, а також «Отелло” і «Фальстаф» Джузепе Верді. Гарне освітлення і розкішні крісла створюють в Ла Скала справді чарівне місце для побачень з високим мистецтвом людської цивілізації. До цього дня репутація театру Ла Скала ставить його в лідери Європи.

На початку XXI століття була проведена важлива реконструкція і розширення об’єкта. Була створена 38-метрова вежа і додаткова еліптична будівля. Інвестиції обчислювалися в суму понад 60 мільйонів євро. Відкриття відремонтованої будівлі відбулося 7 грудня 2004 року. У ньому прийняли участь 2000 чоловік, найдорожчі квитки на цей захід коштували понад 2000 євро. В даний час La Scala може прийняти 1827 глядачів, що мають доступ до лож на різних поверхах і до кімнат на першому поверсі.