Генуя: піратське судно і Чаша з Тайної Вечері Ісуса...

Серед численних італійських морських міст Генуя заслуговує на окрему увагу. Насамперед, як головне портове місто Лігурійського побережжя Середземного моря із двома портами - старим і новим. 


Багато століть Генуя несла статус незалежного міста-держави, знаної у світі як Генуезька республіка. З моря в Геную з давніх часів прибували іноземці, оселялися тут і творили історію міста. Кожна з національних спільнот Генуї у давнину читала і тлумачила назву міста на власний лад. Так, латинська Ianua означає двері, прохід, грецька Xenos - іноземець. Двері, якими іноземці заходять в італійське місто, сперте на альпійську гірку з виглядом на море. Або проходять ним. 


В античному порту туристів і мешканців міста вітає дерев'яний багатопалубний вітрильний корабль із велитенським Нептуном. У відповідності до вимог минулого, цього красеня спеціально збудовано для кінострічки "Пірати" режисера Романа Поланскі. У визначені години за невелику платню судно відкрите для відвідування усіма бажаючими.


Неподалік працює міський дельфінарій. 


А від історичних цікавинок Генуї аж дух запирає. У Музеї скарбів при головному храмі міста - катедральному соборі Сан Лоренцо зберігаються направду унікальні скарби. Тут, зокрема, експонуються: 


- привезена колись здобута генуезцями в морських завоюваннях Чаша, якою, згідно з інформацією, користувася Ісус Христос під час Тайної Вечері


- виготовлена з сердоліка тарілка, на якій лежала голова Івана Усікновителя  


- скриня, у якій свого часу зберігалися мощі Івана Усікновителя


- срібно-золочений хрест, оздоблений коштовним камінням. Усередині - дерево з хреста, на якому розіп'яли Ісуса Христа.


Вхід до катедри Сан Лоренцо стережуть два велитенських скульптурних леви. Царя звірів в Італії шанують не менше, ніж в українському Львові.


З Генуєю пов'язані імена знаних на весь світ скрипаля Ніколо Паганіні та мореплавця Христофора Колумба. Обидва тут народилися. Розповідають, що відкривача Американського континенту хрестили у міському храмі святого Стефана-мученика. Сьогодні у цій обителі Божій знайшла прихисток українська релігійна громада.  

Категорія: Культура, мистецтво та історія | Додав: Lehandra (15/10/2019) | Автор: Леся Олендій
Переглядів: 187 | Теги: піратське судно, чаша, Тайна Вечеря, нептун, Ніколо Паганіні, катедра Сан Лоренцо, Христофор Колумб, Генуя, Лігурійське побережжя, Середземне море
Всього коментарів: 0
avatar