Мілан стане містом роботів

Усе, що раніше ми могли бачити лише у фантастичних кінострічках стає реальністю. З 12 грудня 2019 до 9 лютого 2020 рр. у Мілані працюватиме виставка інтерактивних шоу роботів та технологій майбутнього "La Città dei Robot". 

"La Città dei Robot" прибула у Мілан у рамках світового туру. Навесні виставка роботів вже побувала у Падуї і ось тепер її можуть побачити жителі та гості Мілану. 

"La Città dei Robot" - це високотехнолонічне шоу для дітей, підлітків та батьків. Роботи, що прибули в Мілан з різних країн світу, не продаватимуться. Їх можна лише подивитися, поспілкуватися з ними, подружитися. 72 роботи із штучним інтелектом запам'ятають ваше обличчя та ім'я, залюбки зазнимкуються з вами.

На виставці працюватиме одиннадцять зон віртуальної реальності, де кожен відвідувач як справжній космонавт зможе протестувати космічні технології. У "Місті роботів" можна буде покерувати голог ... Читати далі »


Вживання води підвищує настрій в погану погоду

Медики з Італії відзначили, що вживання води сприяє поліпшенню настрою в негоду.

Застуда і нездужання в холодну погоду призводять до втрати рідини, запаси якої необхідно поповнювати. Основною причиною поганого настрою є втрата рідини організмом. Навіть зменшення її на 2% від маси тіла може призвести до головного болю і зниження працездатності мозку, на яку позитивно впливає такий елемент, як магній. Цей мікроелемент міститься в звичайній воді. У холодну погоду часто виникають простудні захворювання, через що знижується природна спрага. Тому людина не завжди розуміє чи її організм вимагає поповнення запасів рідини. Фахівці відзначають: важливо не забувати пити достатньо води щодня. Це допоможе позбутися сонливості, стресу, поганого настрою, головного болю, а також посприяє одужанню. Крім вживання води, слід не забувати, що нормальному самопочуттю передують здоровий сон, належне харчування, правильний спосіб життя, відсутність шкідливих звичок.


В Італії в найближчі роки не вистарчатиме інженерів, архітекторів, вчених та статистів

Здобувати освіту у вищих навчальних закладах країни серед італійців не надто популярно. Тут більше вітається родинна діяльність, що передається з покоління в покоління та спеціалізація, здобута на шкільних лавах. Аби працевлаштуватися італійці не поспішають навчатися в університетах. Не зважаючи на це, ринок праці диктує власні вимоги, потребуючи фахівців, яких університети країни випускають недостатньо.   

Саме тому в останні роки розрив між університетами та світом праці постійно зростає. 

В наступні п'ять років в Італії не вистарчатиме близько 100 тис. випускників. Враховуючи велику невідповідність між навчальними факультетами, обраними молоддю, та потребами ринку праці.  

У кілька наступних років в Італії на ринку праці з'явиться забагато фахівців політико-соціальних, гуманітарних та психологічних дисциплін. Натомість відчуватиметься гостра нестача інженерів, лікарів, архітекторів, менеджерів, науковців ... Читати далі »


Міланська політехніка - найкращий італійський університет

До рейтингу найпрестижніших університетів світу, складеного Forbes, американським фінансово-економічним журналом, одним із найавторитетніших і найвідоміших економічних друкованих видань, увійшли й кращі університети Італії.

Рейтинг базувався на поглибленому дослідженні, яке включає думки 94 000 професорів, науковців, дослідників та 44 000 керівників та директорів, опитуваннях. Включено також  аналіз 11,8 мільйонів наукових публікацій, 100 мільйонів цитат та дані, розповсюджені  23 мільйонами студентів і близько 2 мільйонами викладачів та дослідників. 

Отож, згідно з рейтингом Forbes, у списку найпрестижніших університетів Італії найкращою визнана Міланська політехніка. Позицію провідного університету Італії Міланська політехніка утримує п'ятий рік поспіль. 

У рейтингу Forbes Міланська політехніка займає 149 місце, утвердивши себе як найкращий університет Італії. 

Вища шк ... Читати далі »


Вередливі ліки: висновки італійських ескулапів
Італійські фармацевти та лікарі б’ють на сполох – знаний і досить популярний препарат «Метотрексат» не завжди допомагає від онкологічного переродження клітин – іноді він є небезпечним для життя пацієнтів. Чому пігулки, які завжди активно використовувались у складі протиракової терапії та вважалися майже панацеєю, здатною зупинити розповсюдження небезпечних пухлин, опинилися у сірому списку?

Окрім раку, лікарі нерідко рекомендували «Метотрексат» для боротьби з ревматоїдним артритом та аутоімунними хворобами, такими як псоріаз. Фахівці італійського агентства AIFA, яке займається тестуванням та оцінкою медикаментозних препаратів, виявили небезпечну закономірність між порушенням схеми прийому і дозування «Метотрексату» та розвитком важких ускладнень і невиліковних захворювань.

Фахівці наголошують, що даний препарат треба приймати під суворим контролем лікарів та згідно інструкції. Наприклад, були випадки, коли хворі замість одного разу на тиждень, ковтали пігулки ... Читати далі »


Відлуння давньої катастрофи: моторошна знахідка у помпейських термах
Виверження вулкану Везувій, що за добу поховав величні Помпеї під 6-метровим шаром попелу, стало одним із наймасштабніших в історії Землі. До сьогодні археологи знаходять сумні свідоцтва трагедії, що сталася у 79 році нашої ери, зокрема, тіла загиблих жителів древнього міста.
Нещодавно група фахівців під керівництвом Альберта Мартеллоне підняла на поверхню останки дитини віком приблизно 8-10 років, що, ймовірно, намагалася сховатися від виверження під склепіннями терм, якими помпейці, до речі, так і не встигли скористатися. Він чи вона шукали собі притулок, а знайшли смерть.

Везувій, розташований на півдні Італії – єдиний діючий вулкан у континентальній Європі. Він вважається дуже небезпечним, адже геологи небезпідставно стверджують, що страшне виверження, відлуння якого ми знаходимо і понині, може повторитися.

Археологи постійно відшукують нові фрагменти житла та начиння давно загиблих мешканців: фрески з зображеннями богів та гладіаторів, теракотові а ... Читати далі »


Здолав стрес? Увімкни смартфон!
Італійські вчені є авторами багатьох цікавих та корисних винаходів. Невдовзі на черзі постане новий стартап, пов’язаний з використанням смартфонів. Фахівці Міланського політехнічного університету створили ефективний алгоритм для вимірювання розумового та фізичного перевантаження і ступеня стресу.

Для цього знадобиться звичайний смартфон, у який інтегрують декілька датчиків.
Сучасний телефон заміняє середньостатистичному громадянину телеграф, книгарню, кінозал та ігрову кімнату, а незабаром апарат стане визначати також стан людини. Пройде небагато часу і можна сміливо відмовлятися від тонометрів та інших приборів вимірювання показників організму – тепер всі вказані функції доступні у одному смартфоні. Ідея нескладна, як і все геніальне – у гаджет вмонтовано акселерометр, що швидко зчитує частоту скорочень серцевої м’язи і робить відповідні висновки.

У ході експерименту людям пропонувалося щоранку прикладати смартфон до живота, приблизно у районі пупка, в ... Читати далі »


Інновації в італійських аеропортах: фейс-контроль та перевезення рідин у ручній поклажі

Кінець 2019 та 2020 рр. несуть інновації у римський аеропот Леонардо да Вінчі у Фьюмічіно та міланські Мальпенса і Лінате. 

Одним із найбільших нововведень у римському аеропорту Леонардо да Вінчі у Фьюмічіно, яке розпочнеться наприкінці листопада 2019 року, стане розпізнавання обличчя. Більше не перевірятимуть паспорти та посадкові талони. Система контролю буде повністю довірена біометричній технології розпізнавання обличчя, що сприятиме швидкій ідентифікації пасажирів. Мандрівники реєструватимуться у спеціальних кіосках, де електронні картки посвідчення особи та біометричні дані залишатимуться в пам’яті протягом року.

Наприкінці листопада ця система буде протестована лише в римському аеропорту Леонардо да Вінчі у Фьюмічіно компанією KLM і лише для напрямку Амстердам.

У 2020 році з лютого по березень до Леонардо да Вінчі прибудуть нові інноваційні сканери ручної поклажі для виявлення найменшої кількості вибухових речовин. 

... Читати далі »


Римський робофутбол

Турнір між роботами, одягненими у футболки збірної Італії і столичного клубу "Рома" відбувся на іноваційній ярмарці Maker Faire Roma.

На фото показано як робо-футболісти не тільки вміють грати, а й падати. Гравець "Роми" під номером 2, демонструє свою "майстерність" не гірше за своїх професійних колег.

Роботи-футболісти були створені експертами римського університету Сап'єнца на чолі з Професором Даніеле Нарді спільно зі швейцарськими і німецькими фахівцями.


Шоколад для діабетиків

Італійцями був виготовлений спеціальний шоколад, який містить в собі речовину олеоуропеїн. 

Олеуропеїн міститься в оливках і листі оливкових дерев, він запобігає раптовим коливанням цукру в крові після їжі, які у діабетиків дуже помітні. При його вживанні вдається уникнути підвищення рівня цукру в крові, що зазвичай відбувається після вживання звичайного шоколаду, а отже, дозволяє пацієнтам насолоджуватися смаком без необхідності вдаватися до продуктів без цукру.

Вживання в їжу шоколаду з оливковою олією корисне для здоров’я. Саме тому, какао в помірних кількостях може знизити ризик серцево-судинних захворювань завдяки своїм антиоксидантним ефектам.

Новий шоколад був розроблений дослідниками з Відділення медичних наук Римського університету Ла Сап'єнца. Вживання в їжу 40 грамів цього шоколаду жодним чином не змінює рівень цукру в крові.

 


1 2 »